Dnia 30.03.2017r. dzieci przedszkolne przy  ul. Powstańców odwiedziła pani Magdalena Koczumińska, mama naszego przedszkolaka, która jest pielęgniarką i pracuje na oddziale wewnętrznym w szpitalu, w Głubczycach. Pani Magdalena przekazała dzieciom   wiele ciekawych informacji o  pracy pielęgniarki, jej obowiązkach i odpowiedzialności za powierzonych jej opiece pacjentów.  Na co dzień nasz gość w  swojej pracy posługuje się wieloma przyrządami oraz sprzętem medycznym, który wymaga praktyki  w jego obsługiwaniu. Pani Magdalena omówiła ich zastosowanie, pokazując je na chętnych dzieciach, które zamieniły się w pacjentów, przybliżyła dzieciom sytuacje, w których mają one zastosowanie. Nasz gość pokazał,   których  instrumentów oraz sprzętu używa w codziennej pracy podczas opieki nad chorymi pacjentami. Wśród przyniesionych rzeczy dzieci mogły zobaczyć różnej wielkości strzykawki, maseczkę , plastry, bandaże, kroplówki. stetoskop oraz  preparaty do dezynfekcji np. wodę utlenioną.  Przypomniała również dzieciom, jak powinny dbać o zdrowie i higienę. Odbył się instruktaż poprawnego mycia rąk, w taki sposób, tak jak to robią wykwalifikowane pielęgniarki. Dzieci otrzymały żel do dezynfekcji rąk. Poprzez wspólne rozwiązywanie zagadek o warzywach i owocach oraz omówieniu  piramidy zdrowego żywienia dzieci utrwaliły wiedzę, o tym, co powinny jeść a, jakie produkty powinny ograniczać w swoim codziennym jadłospisie, aby prawidłowo się odżywiać, a przez to dostarczać organizmowi potrzebnych składników i witamin. Dzieci z uwagą słuchały ciekawostek o pracy pielęgniarki,  zadawały wiele pytań na temat wykonywanej pracy.

Dziękujemy Pani Magdzie za przybliżenie dzieciom ciekawego, odpowiedzialnego  i trudnego zawodu pielęgniarki.

Grażyna Pelczarska

 

 

 

  Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom. Corocznym zwyczajem stały się warsztaty przedświąteczne  z udziałem rodziców, dzieci i nauczycieli. Nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. We wtorek 04.04.2017r. w przedszkolu przy  ulicy Powstańców w  grupie ''Krasnali'' rozpoczęły się przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Dzieci z chętnymi rodzicami brały udział w warsztatach plastycznych. Przy pomocy Rodziców, dzieci wykonały piękne wielkanocne zajączki - koszyczki, w których dzieci znajdą świąteczne niespodzianki od „wielkanocnego zajączka”.  W czasie wykonywania zajączków było wiele radości i zabawy oraz satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Bardzo dziękuję rodzicom biorącym udział w warsztatach za pomoc i zaangażowanie. Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój. Dziękuję Rodzicom za obecność, przyniesione materiały plastyczne oraz zaangażowanie w pracę przedszkola, a tym samym kultywowanie tradycji świątecznych.

Grażyna Pelczarska.

 

 

 

Dnia 12 stycznia 2017r w przedszkolu przy ul. Krakowskiej 6 odbyło się uroczyste przedstawienie Jasełkowe przygotowane przez panie i dzieci z grupy Starszaków. Było bardzo świątecznie i uroczyście, wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki. Dzieci w pięknych strojach prezentowały się bardzo ładnie i uroczyście, były przejęte swoimi rolami, bardzo ładnie przedstawiły narodzenie Jezusa. Aniołki zatańczyły Jezuskowi, a kolędnicy jak tadycja każe złożyli najlepsze życzenia swoim rodzicom, babciom i dziadkom na ten Nowy 2017 Rok. Goście w zamian nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami.

Ewa Kostyk, Ewa Wrona

 

 

 dniach 21-25 listopada 2016r. w naszej placówce odbyła się akcja zbiórki „wszystkiego co może przydać się zwierzakom” dla oddziału w Głubczycach z Opolskiego Stowarzyszenia Przyjacół Zwierząt. Przebywają tam bezdomne i pokrzywdzone przez los psy i koty z naszego powiatu. Zebraliśmy suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, przysmaki, zabawki, koce. Zebrane rzeczy przekazaliśmy dla wolontariuszki pracującej w Stowarzyszeniu pani Joli.

Dziekuję przedszkolakom i ich rodzicom, wszystkim uczniom naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, którzy przyłączyli się do tej akcji.

W imieniu zwierzaków i ich opiekunów dziękuję również za pomoc paniom Ani Szewczuk i Ewie Świercz ze świelicy szkolnej oraz pani Helenie Prygoń z oddziału przy ul. Opawskiej.

 Koordynator akcji Ewa Kostyk

Foto Przybij Łapę

 

 

Najmłodsi Przedszkolacy z "Misiowej Gromadki" mieli okazję po raz pierwszy zaprosić ukochanych Dziadków na Ich Święto do Przedszkola. I tak 23.01.2017r przybyli zaproszeni Gpście -a ich wnuczęta zaprezentowały swoje umiejętności-piosenki, wierszyki, tańce dedykowane od serca dla Kochanych Babć i Dziadków. Chociaż niektóre dzieciaczki nie mają jeszcze skończonych trzech lat- każdy postarał się najlepiej jak mógł wystąpić przed publicznością. Za swoje piękne występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi oklaskami. Były teżwspólne tańce, zabawy, upominkioraz dużo słodkich buziaków.Mamusie umiliły spotkanie przygotowując pyszne ciasta na poczęstunek- za co bardzo im dziękujemy. Całość spotkania upłynęła w miłej i serdecznej atmosferze.

Dziękujemy Dziadkom za udział w uroczystości i życzymy Im Sto Lat! 

Regina Tybinka i Bożena Lenartowicz


 

 

 
Weitere Beiträge...
22469752
22693584